یکشنبه, 03 بهمن 1395 ساعت 13:00

اصلاح قانون کار گامی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است

  

قوانین اصولاً در ارتباط با فعالیت اجتماعی نقش محوری را پیداکرده و در ارتباط با اقتصاد مقاومتی، اصلاح قانون کار و حمایت از تولیدات داخلی می‌تواند نقش اساسی را در این زمینه بر عهده داشته باشد.

 

در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم:

اقتصاد مقاومتی دارای دو مولفه اساسی خود ایستایی و خود پویایی است؛ تحقق دو مؤلفه ذکر شده در گرو بهبود سه وضعیت شکل‌گیری فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه، تدوین و تصویب قوانین و جوانب حقوقی آن و مدیریت مربوط به اقتصاد مقاومتی است.

 

در صورتی‌که این سه وضعیت در جامعه شکل نگیرد اقتصاد مقاومتی که امری حساس و سرنوشت سازی است دچار مشکل شده و شکل درست به خود نخواهد گرفت.

 

در فرهنگ اقتصاد مقاومتی باید تلاش بیشتر و جدی‌تری نسبت به تدوین ارزش‌ها و سیاست‌ها و پیاده‌سازی این ارزش‌ها در جامعه داشت؛ به نظر می‌رسد فراتر ازآنچه در حال اجراست باید کار ضربتی و متناسب‌تری و در عین‌ حال منسجم‌تری صورت گیرد.

 

قوانین اصولاً در ارتباط با فعالیت اجتماعی نقش محوری را پیدا کرده و در ارتباط با اقتصاد مقاومتی، اصلاح قانون کار و حمایت از تولیدات داخلی می‌تواند نقش اساسی را در این زمینه بر عهده داشته باشد.

 

باید با حمایت از تولیدات داخلی اشتغال در کشور ایجاد کنیم و با فرصت دادن به نیروهای داخلی و حمایت از تولیدات آنان جنبه محوری و اساسی اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم که در این زمینه اصلاح قانون کار به نظر می‌تواند دارای نقشی کلیدی باشد.

 

اقتصاد مقاومتی باید خیلی ضربتی‌تر، مفیدتر وجدی‌تر شکل بگیرد؛ مقام معظم رهبری امسال را سال اقدام عملی برای اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری کرده‌اند که نیاز است در کنار افزایش تلاش‌ها بر تمرکز در اقتصاد مقاومتی جدی‌تر عمل کنیم.

 

 

 

 

 

بازدید 7416 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.