یکشنبه, 02 تیر 1392 ساعت 15:00

دعوت برای سخنرانی در کنفرانس فقه عمان

 حجت الاسلام و المسلمین"احمد مبلغی"برای سخنرانی در دوازدهمین کنفرانس بین المللی تطور علوم فقهی در کشور عمان که با حضور برخی مفتیان و 150 اندیشمند جهان اسلام در کشور عمان برگزار خواهد شد، جهت سخنرانی دعوت شدند.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین  احمد مبلغی، مفتیان مصر، عمان، استانبول، بوسنی و هرزگوین  و تعداد دیگری از شخصیت های برجسته جهان اسلام به دعوت وزارت اوقاف و شؤون ديني کشور عمان در دوازدهمین دوره کنفرانس تطور علوم فقهی با عنوان "فقه نگرش به جهان و زندگی در آن ؛ مذاهب فقهي و تجربه های معاصر" دعوت و سخنرانی خواهند کرد.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، شیخ خلیلی مفتی عمان، حجت الاسلام و المسلمین احمد مبلغی از حوزه علمیه قم و دکترشیخ شوقیابراهیم علام مفتی مصر، سخنرانی خواهندکرد.

در این کنفرانس که از تاریخ شنبه 17 فروردین به مدت سه روز بر گزارمی گردد، 62 مقاله در هشت جلسه بامحورهای تخصصی به بحث  گذاشته خواهد شد.

از ویژگی های این کنفرانس اختصاص فراز مهمی از کنفرانس به بررسی"گزارههای فقهی مربوط به زندگی مشترک" از سه زاویه: مذاهب فقهی، مدارس فقهی و شخصیتهای مهم فقهی است.

در بخش مذاهب، به مذاهب فقهی حنفیه، شافعیه، مالکیه، حنبلیه، امامیه، اباضیه و زیدیه، و در بخش مدارس به سه مدرسه اوزاعیه، ظاهریه ومدرسه متعلق به لیث بن سعد، و در بخش فقهای برجسته به دیدگاههای فقیه شیعه محمد حسن نجفی(صاحب جواهر)،فقیه شافعی ابن عبدالسلام،فقیه اباضی علامه ابن برکه پرداخته می شود.

از دیگر ویژگیهای این کنفرانس، پوشش گسترده رسانه ای آن است؛ اخبار این کنفرانس را چندین شبکه ماهوارهای کشورهای مختلف، چندین خبرگزاری رسمی از جمله ایران و چندین نشریه جهان اسلام پوشش می دهند.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که از شبکه های ماهوارهای متعددی پخش، و با حضور 150 اندیشمند جهان اسلام و مقامات دولتی عمان در هتل گراندحیات مسقط برگزارمی گردد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.