شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 11:34

شعارهای انقلاب اسلامی به نسل‌های آینده انتقال یابد

 

  نسل‌های امروز و آینده باید شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی را بشناسند، زیرا این شعارها امانت‌هایی هستند که باید به نسل‌های آینده انتقال یابند.

 

در مراسم راهپیمایی 22 بهمن مردم شهرستان خرم‌آباد:

 

یکی از شعارهای مهم انقلاب اسلامی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است که کلیدی‌ترین و برجسته‌ترین شعار انقلاب اسلامی است.

 

استقلال زیربنای شعارهای دیگر است و بدون استقلال نمی‌توان در مسیر اسلام، جمهوری اسلامی، ولایت، امامت و آزادی گام برداشت، بنابر این در ابتدا باید استقلال را معنا کنیم.

 

استقلال دینی، فرهنگی، نظامی و همچنین تکیه بر علوم و دانشگاه مهم‌ترین و اساسی‌ترین نوع استقلال است؛ استقلال دینی دارای دو معنا است که انقلاب اسلامی یکی از این معناها را نپذیرفته است.

 

از آنجایی که انقلاب ما به اسلام وصل شده است، ما خودمان اسلام را معنا می‌کنیم و اسلامی که یک فرهنگ بیگانه آن را برای ما تعریف کند، را قبول نمی‌کنیم.

 

بنابراین باید توجه ما به حفظ  استقلال دینی انقلاب بیشتر شود، زیرا غربی‌ها می‌گویند که ما می‌خواهیم اسلام را برای شما معنا کنیم که ما این موضوع را نمی‌پذیریم.

 

استقلال فرهنگی یکی دیگر از محورهای مهم استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ استقلال فرهنگی ما به این معنا است که ما فرهنگ بی‌بندوباری و .... را باور نداریم، زیرا این فرهنگ، فرهنگ درستی نیست.

 

استقلال نظامی به معنی نفی حضور مستشاران بیگانه به ویژه ابرقدرت‌ها در داخل کشور است، زیرا ما می‌خواهیم دست‌مان به سوی غرب برای خریدن سلاح‌های نظامی دراز نباشد و امروز صنعت تولید سلاح‌های نظامی در ایران رشد چشمگیری داشته است و دلیل اینکه سیاستمداران آمریکا با روش جدیدی ایران را تهدید می‌کنند، این است که ما جزئی از نظام آنها نشده‌ایم و آنها می‌خواهند هر زمانی که خواستند داعش را ایجاد کنند و هر زمانی هم که خواستند، یک مبارزه سوری در راستای تامین منافع خود صورت دهند.

 

عجیب آن است که آمریکا ملت ایران را تروریست می‌داند، در حالی که خود آنها تروریسم را تقویت و به آنان کمک می‌کنند.

 

آنها می‌خواهند هر جوری که بخواهند کشورهای منطقه را بازی دهند و ما حرفی نزنیم، ولی جمهوری اسلامی ایران دارای استقلال نظامی است و با رهبری شجاع در برابر زورگویی‌ها و متاعی‌خواهی آنها ایستادگی می‌کنند.

 

استقلال اقتصادی بر دو محور و عمران و کار قرار دارد، لذا زمان آن رسیده که مسوولان دست در دست هم دهند و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به استان لرستان توجه بیشتری داشته باشد.

 

استقلال سیاسی یعنی سیاست جدا از نظام سلطه را دنبال می‌کند و ایران جزئی از آن نظام سلطه و آلت دست آنها نمی‌شود و در زمینه فراتر یک راه جدا و تکیه بر حق را دنبال می‌کند.

 

استقلال از حیث عدم تکیه بر دانش‌های غربی این است که غربی‌ها نمی‌خواهند ما متکی بر علم خود باشیم، آنها می‌خواهند ما مصرف‌کننده باشیم تا به آنها نیازمند باشیم، از این‌رو دانش در ایران به اوج رسیده و ما انقلاب را با حفظ وحدت پیش می‌بریم.

 

 

 

بازدید 9598 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.