حجت الاسلام و المسلمین احمد مبلغی رییس دانشگاه مذاهب اسلامی و رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با دعوت رسمی دکتر احمد خالد بابکر دبیر کل مجمع فقه اسلامی برای شرکت در بیست و دومین کنفرانس بین المللی مجمع فقه اسلامی در کشور کویت دعوت شد.

منتشرشده در اخبار

 

جمعی از کارشناسان و مدیران مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با حضور در شهر مقدس قم با حجت الاسلام و المسلمین احمد مبلغی رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس دیدار و گفت و گو کردند.

منتشرشده در اخبار
چهارشنبه, 13 اسفند 1393 ساعت 22:08

دیدار با جمعی از رسانه های مصری

 

سیاست ویژه جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب ایجاد ارتباط سالم با ملت ها و دولت ها منطقه بوده و اخیرا نیز این سیاست شدت یافته است.

منتشرشده در اخبار

 

رییس مرکز تحقیقات اسلامی‌ مجلس با طرح این پرسش که آیا سینما می ‌تواند چون سینماست هنجار شکنی کند و با اشاره به نوعی هنجار شکنی مورد تایید فقه دین، محدوده این موضوع را مشخص کرد.

منتشرشده در اخبار

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در مراسم تقدیر از تلاش‌های دکتر سید احمد زرهانی در این دانشگاه، قدردانی از پیشتازان عرصه تقریب را بسیار مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: نشر تقریب و روش مدیریت تقریبی ظرافت‌های خاصی دارد و اندکی بی دقتی ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

منتشرشده در اخبار

رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به این که انقلاب اسلامی طلوعی بزرگ بود با تازه ها و تازگی هایی مهم، گفت: شعارها، اهداف، افکار، مبانی و رهبری در انقلاب 22 بهمن جدید بود و جهان اسلام را تحت تاثیر تحولات خود قرار داد.

منتشرشده در اخبار

رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که با ظهور داعشسیم فضای مناسبی برای ایجاد "انسجام میان امت اسلامی" (هر چند به صورت نسبی) پدید آمده است، گفت: شرط تحقق این مهم به میدان آمدن ابتکاراتی جامع است که بتواند زمینه ها و فرصت ها را به سمت انسجام سوق دهد.

منتشرشده در اخبار

رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: کنفرانس بین المللی "اخلاق، فقه و قانون" در روزهای پنج شنبه و جمعه مصادف با هفتم و هشتم خرداد 1394 از طرف مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و با حضور شخصیت ها، فقها و حقوقدانانی از ایران و کشورهای مختلف اسلامی در قم برگزار می شود.

منتشرشده در اخبار
یکشنبه, 12 بهمن 1393 ساعت 11:20

دیدار با مقامات عالیرتبه کشور ترکیه

حجت الاسلام و المسلمین احمد مبلغی رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی که هفته جاری برای شرکت در گروه علمایی صلح و اعتدال به کشور ترکیه سفر کرد، همراه با این گروه با رجب طیب اردوغان رییس جمهور، احمد داوود اغلو نخست وزیر و اعضای شورای عالی شئون دینی ترکیه دیدار کرد.

منتشرشده در اخبار

رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: حوزه علمیه قم و مراکز علمی ما باید بخشی از مطالعات خود را به "پژوهش شناسی بین المللی"، "میزان شناسی تاثیرگذاری حوزه بر بیرون" و "میزان شناسی تاثیر پذیری از بیرون" و "مناسبات شناسی امت" معطوف نماید.

منتشرشده در اخبار
صفحه 1 از 11